Krzysztof Śmiszek: Byłbym zdecydowanie lepszym ministrem sprawiedliwości, niż Ziobro

Magdalena Targańska13 grudnia, 202213 min

Krzysztof Śmiszek przyznaje: Byłbym zdecydowanie lepszym ministrem sprawiedliwości, niż Ziobro. Mogę stanąć z nim w szranki

– Zdecydowanie tak – odpowiada wiceszef Nowej Lewicy, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o to, czy byłby lepszym ministrem sprawiedliwości, niż Zbigniew Ziobro.

– Przynajmniej mam doświadczenie, nie tylko w zarządzaniu partią, jak Ziobro, mam długie kontakty z wymiarem sprawiedliwości, jestem adwokatem, doktorem nauk prawnych – wylicza Krzysztof Śmiszek.

– Mogę stanąć z nim w szranki na programy, pomysły na wymiar sprawiedliwości – zapowiedział polityk.

Gość Bogdana Rymanowskiego zaznacza, że nie zgadza się z niczym, co proponuje obecny minister sprawiedliwości.

– Mam swój pomysł na wymiar sprawiedliwości, jak odciążyć sądy od nadmiaru spraw i zakończyć koszmarną wojnę z praworządnością – mówi Śmiszek.

Zdaniem Gościa Radia ZET, Zbigniew Ziobro „traci co chwilę rezon, traci nerwy, wychodzi z siebie i jest to obraz nędzy i rozpaczy, w jakim stanie pewności co do swojego stanowiska jest minister”.

Pytany o Mateusza Morawieckiego, który w wywiadzie dla „Sieci” ocenia, że sądownictwo w Polsce jest w stanie „półzapaści”, Krzysztof Śmiszek odpowiada, że w każdym normalnym, demokratycznym kraju „minister z hukiem wylatuje minutę po takim wywiadzie”.

– Nie ma gorszej laurki, którą mógłby wystawić premier swojemu ministrowi. Postawił mu jedynkę z trzema minusami – dodaje polityk Lewicy.

Żródło: radiozet.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Koszyk