Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu ZET: Tusk jest dla mnie konkurentem

Magdalena Targańska12 grudnia, 20224 min

– Ja nie jestem zwolennikiem jednej listy i nie jestem zainteresowany, by ktoś odnosił w tym względzie sukcesy. To droga na manowce. Donald Tusk jest dla mnie konkurentem, bo jest liderem innej formacji i często o te same głosy konkurujemy – przyznaje prezes PSL, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza tylko 2 listy mogą przynieść opozycji sukces.

– Nie da się pomieścić na jednej liście światopoglądowej tak skrajnych osób, jak np. Marek Biernacki i Klaudia Jachira – uważa polityk.

Polska 2050 na jednej liście z PSL?

– Trzeba łączyć różnego rodzaju koncepcje, stąd nasze rozmowy z Polską 2050. Szymon Hołownia na pewno na sojuszu z nami zyskuje więcej, niż na sojuszu z PO. Gwarantujemy podmiotowość, a nie podporządkowanie – zapewnia Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jego zdaniem „80 proc. wyborców Hołowni uważa, że bez problemu może pójść głosować na PO”.

– Jak Tusk powie przed wyborami: zapraszam pana Hołownię do rządu, tylko PO musi pokonać PiS, to ci wyborcy powiedzą: kurczę, fajnie, żeby Szymon został wicepremierem, to pójdę głosować na PO – komentuje Gość Radia ZET.

Dopytywany przez prowadzącego o to, czy Donald Tusk zjadłby Szymona Hołownię, prezes PSL odpowiada:

– Oni byliby wkomponowani w ten pejzaż, nie wyróżnialiby się na tle PO tak bardzo, jak ta różnorodność byłaby na listach PSL i Polski 2050.

– Zróbmy coś, co da gigantyczną nadzieję i szansę na wielki sukces, lepszą Polskę, żeby było i patriotycznie i nowocześnie – apeluje Władysław Kosiniak-Kamysz.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Źródło: RadioZet

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk