MS: Bezwzględna walka z przestępcami, troska o najuboższych

Karol Kwiatkowski10 grudnia, 202212 min

– Bezwzględna walka z przestępcami, troska o najuboższych, likwidacja patologii – to główne cele reform wprowadzonych przez resort ministra Zbigniewa Ziobro. Zmiany, które wprowadzamy zawsze mają na celu pokrzywdzonych przestępstwem. To oni są w centrum naszej uwagi – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś na piątkowej konferencji prasowej.

Wiceminister Marcin Warchoł zwrócił uwagę na wymierne efekty reform wprowadzanych przez resort sprawiedliwości. – Ze środków skonfiskowanych z przestępstw, państwo ma  pieniądze na finansowanie programów społecznych dla dzieci czy dodatkowe emerytury dla seniorów. Dzięki tym pieniądzom pomagamy polskim rodzinom – mówił.

Podkreślił też znaczenie rozwiązań przygotowanych w Ministerstwie Sprawiedliwości w zwiększaniu bezpieczeństwa Polaków. – Rozszerzyliśmy granice obrony koniecznej. Domownik nie musi się obawiać, w jaki sposób i czym się broni. To przestępca musi się bać, gdy atakuje niewinne osoby w ich domu – ocenił wiceminister Marcin Warchoł.

Natomiast minister Michał Wójcik, który przez pięć lat pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości przypomniał działania resortu na rzecz ochrony najmłodszych. – W Polsce można było na portalach internetowych kupić dziecko. Minister Zbigniew Ziobro zablokował ten proces, przygotowując ustawę zakazującą nielegalnych adopcji – podkreślił.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk