Przewodniczący Episkopatu: Utwierdzajmy się w tożsamości kościelnej

Karol Kwiatkowski5 grudnia, 202213 min

Korzystajmy z materiałów na nowy rok duszpasterski, które zostały rozesłane do wszystkich parafii zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w Kościele rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

„Zachęcam do tego, aby korzystać z materiałów przygotowanych na ten rok duszpasterski, zagłębić się nieco w treści, które mogą wnieść dużo dobrego w nasze przeżywanie samoświadomości kościelnej” – powiedział abp Gądecki.

Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących.

„Potrzebne jest, abyśmy utwierdzali się w tożsamości kościelnej, zwłaszcza teraz, kiedy tę tożsamość starają się rozmywać różne prądy, które ze słońcem nauki Chrystusowej nie mają nic wspólnego” – podkreślił przewodniczący KEP.

 

Źródło: BP KEP

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    7 grudnia, 2022 at 10:44 am

    Msza wystarczy.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk