Prezydent: Rada Dialogu Społecznego ma teraz fundamentalne znaczenie

Magdalena Targańska29 listopada, 20223 min

Rada Dialogu Społecznego ma teraz, także w zmaganiu się ze skutkami pandemii, fundamentalne znaczenie. Nie ma innej drogi, byśmy przeszli przez ten trudny okres, jak spokojny dialog na poziomie państwowym – powiedział prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu RDS.

Prezydent bierze we wtorek udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego w Warszawie. Tematem spotkania jest przyszłość dialogu społecznego, co ściśle wiąże się z kształtem ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Jak zauważył Duda, obowiązkiem Rady Dialogu Społecznego jest podsumowanie działań i wniosków z funkcjonowania. „Rada Dialogu Społecznego ma teraz, także w zmaganiu się ze skutkami pandemii, fundamentalne znaczenie” – wskazał.

„Nie ma innej drogi, byśmy przeszli przez ten trudny okres, jak spokojny dialog na poziomie państwowym” – podkreślił prezydent. Zwrócił też uwagę na skutki wojny na Ukrainie, które oddziałują na cały rynek energetyczny – poprzez problemy z dostawami ropy, węgla i gazu, a także wysokie ceny. „Współczesny przemysł bez energii nie funkcjonuje, co wywiera wpływ na gospodarkę i społeczeństwo” – stwierdził.

Prezydent przyznał też, że ma świadomość formowania się propozycji kolejnych zmian ustawy o RDS. „Oczywiście, tak jak zawsze, pochylamy się nad tymi propozycjami, będziemy nad nimi pracowali i w odpowiednim momencie, kiedy one zostaną ostatecznie sformułowane, jest oczywiście możliwość wystąpienia z prezydencką inicjatywą ustawodawczą – oczywiście w porozumieniu z Radą, jako podmiotem w istocie inicjatywnym” – powiedział. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Aleksandra Kiełczykowska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk