Niedziela nadal z opadami; rano będzie mglisto

Karol Kwiatkowski27 listopada, 20222 min

W niedzielę nad przeważającym obszarem kraju będzie pochmurno i z opadami. Rano należy spodziewać się mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów – powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Słaby wiatr w godzinach porannych będzie sprzyjał tworzeniu się mgieł, które miejscami będą ograniczały widzialność do 200 metrów.

„W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących” – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Jak dodał, w godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie.

Według prognoz meteorologów z IMGW-PIB, podobna pogoda z niewielkimi mrozami w nocy i temperaturami w dzień dochodzącymi do kilku stopni na plusie powinna utrzymać się przez najbliższe kilka dni. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk