Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Karol Kwiatkowski26 listopada, 20222 min

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje 260 pojazdów do zimowego utrzymania – poinformowała w sobotę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Jak dodano, mgły występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Według informacji przekazanych przez GDDKiA, mżawki i przelotne deszcze występuje na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego.

Z kolei śnieg z deszczem występuje na terenie województwa świętokrzyskiego.

Według GDDKiA w dzień spodziewane jest zachmurzenie duże i całkowite. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu, w centrum i na południowym wschodzie opady śniegu z deszczem, a na zachodzie i nad morzem deszczu.

Początkowo w ciągu dnia mogą wystąpić miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum do 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych i zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk