Niemieckie Patrioty dla Polski to zwykła ściema

Karol Kwiatkowski24 listopada, 202212 min

Polacy z zadowoleniem przyjęli niemiecką ofertę rozmieszczenia niemieckich systemów Patriot. Ale można już teraz powiedzieć, że to zwykła ściema i niemiecka pijarowa manipulacja.

Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze, Ministerstwo Obrony w Berlinie przecież zaznacza, że nie chodzi o przekazanie Polsce niemieckich Patriotów, tylko o czasowe stacjonowanie w Polsce tych wyrzutni razem z niemiecką załogą.

Po drugie, do rozstrzygnięcia są sprawy wojskowe, polityczne i logistyczne. Jeśli rozmowy na linii Warszawa-Berlin-NATO będą się ślimaczyć, to na Patrioty będziemy musieli poczekać długie tygodnie, a może i miesiące. Tu też do omówienia jest sporo szczegółów, w tym ilu żołnierzy Bundeswehry przyjedzie do Polski i gdzie dokładnie będą stacjonować.

Po trzecie, zgodę na przekazanie Patriotów musiałby wydać producent – USA.

Po czwarte, komu bezpośrednio podlegaliby niemieccy żółnierze obsługujący Patrioty? Jeśli Berlinowi, to skuteczność działań prewencyjnych była bliska zeru. Rakiety lecą bardzo szybko, a decyzje, szczególnie w Berlinie, zapadają bardzo wolne.

Takich wątpliwości można by mnożyć i doszukać ich się jeszcze więcej. Wymieniłem tylko te główne, które doskonale obrazują dlaczego mamy do czynienia z dość prymitywną „ściemą” Berlina, która ma pomóc propagandowo Berlinowi, a nic nie dać Polsce.

Źródło: dw.com

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  25 listopada, 2022 at 10:38 am

  I tak, i nie; trzeba to było dobrze rozegrać u nas – wziąć i dać Ukrainie, potem gadać o tym głośno i negocjować.
  Teraz nici z tego, zero, przeszłość. Nie ma już żadnych patriotów ani dla Polski, ani tym bardziej dla Ukraińców.
  Dlaczego?! Bo np. Rosja o tym wie.
  I UE.
  Dwója z negocjacji.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk