Prezydent o wotum nieufności wobec Z. Ziobry: zależy mi, by rząd się utrzymał

Karol Kwiatkowski22 listopada, 202213 min

Zależy mi na tym, by rząd się utrzymał, aby w Polsce był spokój – powiedział prezydent Andrzej Duda pytany w poniedziałek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak dodał, załamanie się rządu z całą pewnością nie byłoby korzystne w obecnej sytuacji.

Prezydent Andrzej Duda, który był gościem Polsat News, został zapytany o wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności dla szefa MS Zbigniewa Ziobro.

„Przede wszystkim nie ukrywam, że zależy mi na tym, by rząd się utrzymał. Zależy mi na tym, aby w Polsce był spokój” – odparł prezydent.

„Załamanie się rządu w tym momencie, kiedy mamy wojnę za naszą granicą na Ukrainie, kiedy w zeszłym tygodniu mieliśmy takie chwile niepokoju, to z całą pewnością nie jest korzystne, bo to zawsze oznacza zamieszanie w kraju” – podkreślił Duda. W ubiegłym tygodniu w wyniku wybuchu rakiety w Przewodowie zginęło dwóch Polaków.

W Sejmie kilka dni temu został złożony przez KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Jak mówił wówczas szef klubu KO Borys Budka, wniosek opozycji to jest „powiedzenie sprawdzam dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich”. Przekonywał, że w tej chwili „jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro”.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231).(PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    23 listopada, 2022 at 10:58 am

    Rząd tak; Z. Ziobro nie.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk