CBA zatrzymało cztery osoby w śledztwie o wyrządzenie PZPN szkody 1 mln zł

Karol Kwiatkowski22 listopada, 202213 min

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymały cztery osoby m.in. b. sekretarza generalnego i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – dowiedziała się PAP. Zatrzymano ich w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł.

Zespół prasowy Biura podał we wtorek PAP, że zatrzymań dokonali w poniedziałek funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA, przeszukali też siedzibę PZPN oraz trzech firm.

Oprócz dwóch osób, o których zatrzymaniu nieoficjalnie informowano w mediach – b. sekretarza generalnego PZPN Macieja S. i obecnego członka zarządu związku Jakuba T. zatrzymano jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. – byłą prezes spółki OSTTAIR – podał PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej

Zespół prasowy CBA podał, że zatrzymani zostaną nadzorującego śledztwo zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Szczecinie.

Dział prasowy PK podał, że sprawa dotyczy jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej – wyrządzenia szkody PZPN w wysokości miliona złotych. Dział podął, że zatrzymany Jakub T . oprócz członkostwa w zarządzie PZPN jest pełnomocnikiem spółki OSTTAIR i faktycznie kontroluje działalność tej spółki za pośrednictwem innych osób.

PK podała, że po doprowadzeniu do prokuratury zostaną im postawione zarzuty, a prokurator podejmie decyzję, jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.

Media podawały w poniedziałek wieczorem, że T. i S. zatrzymano na warszawskim lotnisku przed ich wylotem do Kataru na wtorkowy mecz Polska-Meksyk na mistrzostwach świata w piłce nożnej.(PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  23 listopada, 2022 at 10:35 am

  Cha cha cha
  A mówiłem już tyle razy, że sport (szczególnie ta piłka nożna i głowna) to degeneracja, dno oraz upadek (SI Witkiewicz).
  No i za pieniądze polskich podatników.
  Do prywatyzacji! To będą wygrywać.
  Ten cały PZPN jest od lat tradycyjnie jak: PZPR, ZNP, OPZZ, PRL, komuna, esbecja…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk