Prezydent Duda: spełniliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO

Magdalena Targańska6 listopada, 202212 min

Zrealizowaliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO; żadnych odpowiedzi na sugestie z tamtej strony realizował nie będę – powiedział w wywiadzie, który ma się ukazać w „Sieci” w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

„Ja już żadnych odpowiedzi na sugestie z tamtej strony realizował nie będę. (…) Według mojej wiedzy zrealizowaliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO” – powiedział prezydent w rozmowie, której fragment opublikował w sobotę portal wpolityce.pl.

Na pytanie, czy polskie władze powinny „zmiękczyć stanowisko”: „Nie wierzę w to, że dalsze wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom tamtej strony przyniesie jakiekolwiek rezultaty. Uważam, że za dużo dobrej woli z polskiej strony zostało wykazane”.

„Zresztą doskonale wiemy, że jest tam grupa z Polski, która prowadzi politykę sprzeczną z podstawowymi interesami państwa polskiego, i zaciera ręce, gdy Polsce szkodzi się w Brukseli. Boleję nad tym, ale takie są fakty. Podobnie jak faktem jest, że obóz liberalno-lewicowy, którego przedstawiciele w większości zasiadają w KE, za wszelką cenę chce doprowadzić do zmiany władzy w Polsce” – dodał prezydent.

Cała rozmowa ukaże się w najbliższy poniedziałek w tygodniku „Sieci”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Paweł Kopeć

    6 listopada, 2022 at 3:37 pm

    No i git. Sumienie czyste, spokojne. Reszta w ręku Opatrzności, Losu, Najwyższego…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk