Minister zdrowia: pogarsza się stan zdrowia polskich dzieci

Magdalena Targańska2 listopada, 202222 min

Stan zdrowia naszych dzieci pogarsza się, zarówno jeśli chodzi o otyłość, jak i nadwagę – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, omawiając wyniki badania zrealizowanego w grupie 2 tys. dzieci w wieku 8 lat. Badanie wykonał Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Szef MZ poinformował na konferencji prasowej w Warszawie, że zbadano ponad 2 tys. dzieci w wieku 8 lat. Zakres badania dotyczył podstawowych parametrów zdrowotnych dzieci w Polsce. Dzieci były badane zarówno pod kątem wagi i wzrostu, mierzono im ciśnienie krwi.

„Stan zdrowia naszych dzieci się pogarsza, zarówno jeśli chodzi o otyłość, jak i nadwagę. To ma bardzo poważne konsekwencje, bo jak wiemy otyłość i nadwaga to główne czynniki ryzyka, jeśli chodzi w dalszej kolejności o kwestie kardiologiczne, czyli ciśnienia krwi (…), ale też innych powikłań związanych z cukrzycą czy innymi przypadłościami” – powiedział Niedzielski.

Badaniu towarzyszyła ankieta skierowana do rodziców i szkół. „W badaniu objęto zakresem ponad sto szkół na terenie całego kraju, jest to więc badanie reprezentatywne” – zauważył minister. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Magdalena Gronek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • Semperfi

  2 listopada, 2022 at 1:26 pm

  Skończ i podaj się wreszcie do dymisji. Już nikt nie ma ochoty słuchać i oglądać ciebie? A gdzie srovid i szczepionki? 😂😂

  Reply

 • Dr. Pavl Kopetzky

  2 listopada, 2022 at 7:44 pm

  To raczej efekt braku wychowania dzieci, edukacji, w domu, w szkole…
  „Wychowuje” ich, „dba”, kształtuje: ulica, brama, podwórko, koledzy, obcy…
  Real live Life Roku Pańskiego 2022 in Poland.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk