W. Brytania/ Rząd chce wprowadzić zakaz azylu dla nielegalnych migrantów

Karol Kwiatkowski4 października, 202213 min

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman ogłosi we wtorek projekt ustawy zakazującej ubiegania się o azyl dla migrantów, którzy przekraczają kanał La Manche, podał „The Times”.

Jak zapowiada dziennik, Suella, w swoim wystąpieniu na konferencji Partii Konserwatywnej, przedstawi projekt ustawy o nielegalnej imigracji, który wykracza poza istniejące ustawodawstwo. Nowa regulacja prawna ma na celu wprowadzenie całkowitego zakazu ubiegania się o azyl dla każdego, kto nielegalnie przybywa do Wielkiej Brytanii, w tym przez kanał La Manche.

Już ponad 30 tys. imigrantów przedostało się nielegalnie do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, zwykle w pontonach lub niewielkich łodziach, od początku tego roku – wynika z podanych przez rząd pod koniec września statystyk.

Aktualny bilans nielegalnych przepraw przekroczył ten z całego 2021 roku, który do tej pory był zdecydowanie najwyższy w historii. Pomimo obietnic brytyjskiego rządu, że ukróci tę sytuację, od kilku lat liczby imigrantów nielegalnie przekraczających granicę wzrastają w gwałtowny sposób. W 2018 roku przedostało się przez kanał La Manche 299 osób, w 2019 roku było to już 1843, w 2020 roku – 8466, zaś w 2021 roku – aż 28 526 osób.

Brytyjski rząd wskazuje, że ten wzrost jest efektem działalności gangów przemytniczych i podkreśla, że osoby korzystające z ich usług w zdecydowanej większości nie są uchodźcami, którzy faktycznie uciekają przed prześladowaniami, lecz migrantami ekonomicznymi szukającymi w Wielkiej Brytanii lepszego życia. Cena, jaką imigranci płacą przemytnikom to 3500-5000 funtów (19,1-27,3 tys. złotych) od osoby. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembovitz

  4 października, 2022 at 10:53 am

  Dopiero teraz i… po śmierci królowej?!
  Nie za późno?!
  Mleko się rozlało /tam już dawno/
  Migranci?! Totalny bajzel w UK – napaści, pobicia, morderstwa, gwałty, kradzieże etc.
  Choć lepiej późno niż wcale…
  Zob. Adam Gwiazda /Francja, Paryż/, twitter.
  Ps. Muslim, koraniści, muzułmanie, salafici, islamiści /„polityczna poprawność„, PC!/ będą protestować!
  A „prawa człowieka„ i „sprawiedliwość społeczna„?!
  Cha cha cha

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk