Co zrobi Tusk jak dojdzie do władzy? Czym się najpierw zajmie?

Karol Kwiatkowski1 października, 202223 min

Za rok wybory parlamentarne i może się tak zdążyć, że dzisiejsza opozycja przejmie władzę. Jeśli tak się stanie, to najprawdopodobniej szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, zostanie premierem. Co zrobi Tusk jak dojdzie do władzy? Czym się najpierw zajmie?

W dobie ogólnoświatowego kryzysu, będącego pokłosiem zarówno pandemii jaki i wojny na Ukrainie oraz innych czynników, po nowym szefa rządu Polacy mogliby się spodziewać, że w pierwszej kolejności premier zajmie się inflacją, zapewnieniem tanich surowców energetycznych, nieprzerwanych dostaw żywności itd.

Jeśli tak myślicie, to jesteście w błędzie. Bo JE Donald Tusk nie będzie się zajmował głupotami, ale innymi ważnymi problemami. Czym? Oddajmy głos samemu  zainteresowanemu.

– Jeżeli będę stał na czele większości parlamentarnej, jedną z pierwszych moich decyzji będzie zgoda na związki partnerskie – zadeklarował szef PO Donald Tusk podczas otwarcia Campusu Polska Przyszłości w 2021 r.

– Jedną z pierwszych decyzji po zmianie władzy będzie pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy podjęli taką decyzję, żeby ściągnąć najnowocześniejsze narzędzia do walki z terroryzmem i użyć ich przeciwko ludziom, którzy służyli Polsce – mówił o sprawie Pegasusa w piątek (30 września 2022 r.) Tusk.

Tusk chce się też zająć pedofilią i jakby nie zauważa, że działa powołana przez sejm komisja do spraw pedofilii.

– Święte i nietykalne są tylko dzieci w Polsce. I dlatego jedną z pierwszych decyzji będzie powołanie zespołu prokuratorów w sprawie pedofilii, a nie komisji parlamentarnej, która udaje, że kogoś ściga – stwierdził Donald Tusk na konwencji PO w Radomiu w 2022 r.

Szef PO chce też wyrzucić Adama Glapińskiego z NBP oraz zwalczyć drożyznę, ale niestety nigdy nie powiedział jak chce to zrobić.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Dr. Pavl Kopetzky

  1 października, 2022 at 2:29 pm

  Von der Liar!
  Cha cha cha

  Reply

  • Dr. Pavl Kopetzky

   2 października, 2022 at 12:44 pm

   I sobą, tzn. swym kontem, zasilanym od wielu lat /zawsze!/ z pieniędzy polskich podatników.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk