Sikorski dziękuje USA za wysadzenie rosyjskiego gazociągu

Karol Kwiatkowski28 września, 202244 min

Wybuchy Nord Stream Radosław Sikorski, były szef dyplomacji w rządzie Donalda Tuska, komentuje w mediach społecznościowych: „Thank you, USA”.

Po tym jak zarejestrowano dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wyciek z gazociągów Nord Stream sprawę postanowił skomentować europoseł PO Radosław Sikorski. Po jego wpisie zalała go fala negatywnych komentarzy.

„Pogięło cię człowieku?!?! Ruskie wykorzystają tego tweeta do propagandowego uderzenia w nas i całe NATO!” – napisał jeden z internautów.

„Panie Pośle, taki wpis nie powinien zostać popełniony przez osobę publiczną o Pańskim statusie” – dodał kolejny.

„I pomyśleć, że taki człowiek stał na czele polskiej dyplomacji” – skomentował wpis Sikorskiego Karol Kwiatkowski.

„Jezu, jak Pan nic nie ogarnia, no to jest wstyd” – wytknęła Sikorskiemu poseł Lewicy, Anna Maria Żukowska.

– Bezpodstawne insynuacje propagandy Rosji, która po informacjach o eksplozjach w pobliżu gazociągów Nord Stream 1 i 2 winą za wycieki gazu obarcza Ukrainę, Polskę, USA i cały Zachód to akt terroryzmu informacyjnego – ocenił minister w KPRM Stanisław Żaryn.

Wpis Sikorskiego skomentował także wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. „Możecie być pewni. Ten wpis obiegnie wszystkie rosyjskie media. Nie mam żadnych wątpliwości wobec autora…: – napisał na Twitterze.

Rosjanie zareagowali błyskawicznie. Dmitry Polyanskiy, pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ napisał na Twitterze: Dziękuję Ci za wyjaśnienie, kto stoi za tym terrorystycznym atakowaniem infrastruktury cywilnej!

To co zrobił dziś Sikorski spełnia wszelkie znamiona zdrady stanu. Uderzanie w sojusz PL-USA w czasie wojny na Ukrainie nie można inaczej nazwać jak właśnie zdradą stanu. Ten człowiek był w MSZ za czasów Tuska. Takie Tusk ma kadry. Ci ludzie nigdy do władzy wrócić nie mogą – stwierdził poseł PiS, Kazimierz Smoliński.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

4 comments

 • PI Grembowitz

  28 września, 2022 at 2:58 pm

  Polityka osiągnęła dno: Putin – UE – von der Liar – Sikorski etc.

  Reply

  • PI Grembowitz

   28 września, 2022 at 3:10 pm

   A co na to „amerykańska żona” tow. Sikorskiego jak ją sam nazywa /!/, autorka pracy o radzieckim gulagu?! Porzuci ją konsekwentnie i jak /zdradzony/ mężczyzna?!

   Reply

 • PI Grembowitz

  28 września, 2022 at 3:44 pm

  Po raz kolejny i za pieniądze podatników polskich tow. Sikorski ośmieszył się sam.
  I odsłonił – ideologicznie jak za przeproszeniem polityczna, kremlowska, ruska sekta, tzn. tzw. KOnfederacja ze sputnika.
  Zgroza.

  Reply

  • PI Grembowitz

   28 września, 2022 at 5:56 pm

   Wypowiedź tow. Sikorskiego odznacza się jak zwykle i zawsze, podobnie jak tow. Putina, von der Liar czy tow. Tuska, brakiem logiki, absurdem, groteską i brakiem wiedzy, każdej.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk