Senat ukrywa informacje o premiach i nagrodach

Karol Kwiatkowski27 września, 20223 min

Senat ukrywa przed opinią publiczną informacje o premiach i nagrodach dla kierownictwa najbardziej upartyjnionej Kancelarii w historii RP – podkreślił we wtorek wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) odnosząc się do publikacji Interii.

We wtorek w Interii ukazał się artykuł pt. „Kancelaria Senatu ukrywa premie i nagrody przed Interią. Jest wyrok sądu”. Podkreślono w nim, że pod koniec lutego portal ten wystąpił o ujawnienie nagród, dodatków senackich, premii lub innych dodatkowych form wynagrodzenia, które w 2021 r. zainkasowali najważniejsi urzędnicy izby wyższej parlamentu.

„Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski przedłużył termin odpowiedzi, by ostatecznie odmówić udzielenia informacji. Redakcja zaskarżyła decyzję, a 10 sierpnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok: najbliższy współpracownik marszałka jest zobowiązany rozpoznać wniosek. Kancelaria Senatu chce kasacji” – czytamy.

„Pytania przesłane Kancelarii Senatu przez Interię dotyczyły najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Tomasza Grodzkiego. Chodziło o kierownictwo Centrum Informacyjnego Senatu oraz szefową gabinetu marszałka. W 2021 r. szefem był Maciej Berek. Zastępcy to Jakub Stefaniak i Anna Godzwon. Najbliżej najważniejszego z senatorów Platformy była z kolei Małgorzata Daszczyk nazywana w kuluarach +pierwszą damą Senatu+” – podkreślono w artykule.

„A tymczasem #SenatRP T.#Grodzki – ostoja praworządności, reduta demokracji, izba prestiżu, itp. itd. – ukrywa przed opinią publiczną informacje o premiach i nagrodach dla kierownictwa najbardziej upartyjnionej Kancelarii w historii RP.” – napisał we wtorek wicemarszałek na Twitterze, odnosząc się do tych doniesień.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk