Piotr Duda: wspieramy rząd w kwestii tzw. religii klimatycznej

Magdalena Targańska22 września, 202224 min

Jako szef Solidarności, jako cała Solidarność wspieramy rząd, jeżeli chodzi o stanowisko dotyczące tzw. religii klimatycznej – powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda po spotkaniu z przedstawicielami rządu w Zakopanem.

W czwartek przedstawiciele rządu, m.in.: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, wzięli udział w Zakopanem w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Jednym z tematów będzie wsparcie dla przedsiębiorstw energochłonnych i podwyżki dla budżetówki.

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda w czasie konferencji prasowej po pierwszej części spotkania powiedział, że głównym tematem rozmów była „sprawa ochrony całej naszej gospodarki, ale przede wszystkim zakładów energochłonnych” w związku z podwyżkami cen energii.

„Dla związku zawodowego Solidarność to ceny spekulacyjne, a nie jakiekolwiek rynkowe” – ocenił.

Dodał, że rozmowy dotyczyły też indywidualnych odbiorców.

„Te spotkanie było bardzo ważne. Oznacza jedno – że jest prowadzony dialog między stroną społeczną a rządem, a w tym przypadku między rządem a związkiem zawodowym Solidarność” – podkreślił.

Duda poinformował, że w drugiej części obrad będą podejmowane decyzje „co dalej”. „Na pewno – tak się umówiliśmy z panem premier Morawieckim, że jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości, będzie spotkanie w Warszawie (…) z panem premierem” – dodał.

„Jedno mogę powiedzieć. Jako szef Solidarności, jako cała Solidarność wspieramy rząd z poziomu Komisji Europejskiej jeżeli chodzi o tzw. religię klimatyczną” – powiedział szef Solidarności. Przekazał, że znów wystąpił do szefowej KE o zawieszenie systemu ETS.

„Jestem przekonany, że kolejne spotkanie już z panem premierem, a także na pewno z państwem ministrami zaowocuje tym, że Solidarność nie będzie musiała wyjść na ulicę” – dodał.(PAP)

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Szymon Bafia

Oto jak robię oczyszczanie twarzy w domu w 6 krokach!

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

  • Dr. Pavl Kopetzky

   23 września, 2022 at 10:13 am

   Nie trzeba było popierać i wstępować do tzw. UE /niemieckiej i dla Niemców/!
   Za głupotę trzeba płacić; szkoda tylko, że obecnie wszyscy muszą to robić, czyli składać się na nią, cały naród jak za nieboszczki komuny!
   Choć tera to mamy… komunę bis, z racji znowu …UE.
   „Dziwny jest ten świat„ i głupi… jak ludzie?!

Leave a Reply

Koszyk