MSWiA zaostrza ograniczenia wjazdu Rosjan do Polski – jest projekt

Karol Kwiatkowski19 września, 202222 min

MSWiA zaostrza ograniczenia wjazdu Rosjan do Polski. Restrykcje obejmą wszystkie przejścia graniczne, również lotnicze i morskie – wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia. Ograniczamy ruch w celach turystycznych, biznesowych, kulturalnych i sportowych – powiedział PAP wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

W Rządowym Centrum Legislacji w poniedziałek ukazał się projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które obecnie ogranicza możliwość przyjazdów i przylotów do Polski z Rosji i z Białorusi do określonych kategorii podróżnych (obywatele RP, kierowcy transportowi, dyplomaci, uczestnicy niektórych konkursów kulturalnych i zawodów sportowych i inni).

Zgodnie z zapowiedziami przepisy względem obywateli Federacji Rosyjskiej zostaną zaostrzone. „Ograniczamy ruch turystyczny i biznesowy, a także ruch związany z kulturą i sportem” – powiedział w poniedziałek PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Zgodnie z projektem Rosjanie, podróżujący w takich celach, nie będą mogli przyjeżdżać do Polski zza granicy zewnętrznej UE. Bartosz Grodecki podkreślił, że restrykcje będą obowiązywać Rosjan na wszystkich przejściach granicznych, a od 26 września również na lotniskach i w portach morskich.

„Rozwiązania wypracowaliśmy we współpracy z państwami bałtyckimi” – dodał wiceszef MSWiA.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Grembovitz

  21 września, 2022 at 12:17 pm

  I bardzo dobrze jak w stosunku do hitlerowców i III Rzeszy AH… szkoda tylko że nie cały świat, Europa, UE Niemiec, bo się boją Rosji – Rosjan – Putina czy ich tak mocno kochają oraz potrzebują?!

  Reply

 • Dr. Pavl Kopetzky

  23 września, 2022 at 10:20 am

  Ps.:
  Tak, tow. Putin jest opętany czerwoną ideologią diabłów /leninem i stalinem/, zdesperowany i wykazuje objawy choroby psychicznej /skutek tzw. samobójstwo rozszerzone?!/.
  A te 300 tys. ruskich cywilów z branki ma pójść przeciw cywilnym Ukraińcom na Ukrainie. Taka to jest wojna.
  Ukraina 2014 – 2022 jak lata 1917 i 1920 w Rzeczypospolitej bis?!
  Homo sovieticus wiecznie żywy i… martwy!
  Ruskie lobby wojskowe rozgrywa tę wojnę również!
  Wojna na Ukrainie… A gdzie są lewicowi ekolodzy i ich troska o środowisko, rośliny i głodne bezdomne, osierocone jak ludzie zwierzęta?!
  Już tow. Stalin /„generalissimus„, „pierwszy językoznawca„/ wkraczając z armią czerwoną /od krwi/ na ziemie polskie od wschodu /w r. 1920 i od 17.09.1939 r./ również jak tow. Putin mówił, że „wyzwala bratnie narody„ i „przychodzi im z pomocą„.
  Ps. W PRL- u my posyłaliśmy ZSRR: węgiel, stal i statki; a oni nam zegarki telewizory /wybuchające/!
  Tego chce dziś ten aparatczyk z kgb od Ukrainy?!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk