Poseł Sonik (PO): Jeśli rządzący mówią „tak”, to opozycja musi powiedzieć „nie”

Karol Kwiatkowski5 września, 202212 min

Jeśli rządzący mówią „tak”, to opozycja musi powiedzieć „nie”. Tak się ułożyło w ostatnich latach życie polityczne, że racje odchodzą w niebyt. Są dwie watahy, które walczą ze sobą – powiedział w poniedziałek w Rozmowie RMF, poseł Koalicji Obywatelskiej, Bogusław Sonik.

Jak informowały media w zeszłym tygodniu, Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej zdecydował się zrezygnować z kandydowania do Sejmu po tym, jak Donald Tusk zapowiedział, że posłowie jego ugrupowania, którzy nie poprą liberalizacji prawa aborcyjnego, nie wystartują z list PO w wyborach do Sejmu.

– Na pewno nie będę głosował za przyzwoleniem na aborcję do 12 tygodnia – twierdzi Sonik i dodaje: „Odsunąłem się trochę od polityki. Nie będę kandydował do Sejmu, ewentualnie do Parlamentu Europejskiego”.

Zapytany o temat reparacji mówi, że Polsce należą się reparacje i należy na ten temat debatować, ale raport dotyczący reparacji przypomina o skali zbrodni i męczeństwa polskich obywateli. – I to jest jego zasadnicza wartość – podsumowuje poseł.

Źródło: RMF FM

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  5 września, 2022 at 11:11 am

  Ojoj! Ale odważny! Do germańskiego i lewackiego PE! Do niemieckiej UE! Do Bruxeli!
  Łaskawca!
  „Co za człowiek, co za człowiek!„ Niczym z M. Bułhakowa!
  Za pieniądze polskich, naiwnych i… głupich podatników…
  Kiedy się otrząśniecie?! I powiecie: dosyć tego samo – okradania!

Leave a Reply

Koszyk