Ruszyła przedsprzedaż książki „Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”

Nasza Polska1 września, 202215 min

W księgarni Naszej Polski ruszyła właśnie przedsprzedaż książki Pawła Skuteckiego zatytułowanej „Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne”. Książka obnaża działalność niemieckich koncernów farmaceutycznych, które stały za wieloma zbrodniczymi eksperymentami pseudomedycznymi prowadzonymi za drutami obozów koncentracyjnych. Dla pierwszych stu czytelników przygotowano atrakcyjne niespodzianki.

– Koncerny farmaceutyczne dzisiaj zbyt często stroją się w piórka dobroczyńców, a wiele z nich ma korzenie we krwi niewinnych ofiar. Za drutami obozów koncentracyjnych testowano na więźniach leki i szczepionki produkowane przez do dzisiaj wiodące na rynku niemieckie firmy. Niewielu więźniów przeżyło te eksperymenty, a ci którym się to udało, zwykle zostali bez żadnego zadośćuczynienia. W Norymberdze zbrodnie nazwano po imieniu, ale nieliczni sprawcy zostali ukarani. A ich zleceniodawcy zostali bezkarni. Paweł Skutecki odsłania kulisy zbrodni, o których wielu chciałoby zapomnieć – mówi Krzysztof Drozdowski, redaktor serii „Mroczne sekrety historii”.

Zbrodnie popełniane na zlecenie koncernów farmaceutycznych nie zostały nigdy rozliczone. – Przeszedłem długą drogę od mglistych wspomnień świadków do twardych dowodów niemieckich zbrodni popełnianych na więźniach obozów koncentracyjnych za wiedzą i na polecenie niemieckich koncernów farmaceutycznych, które do dzisiaj są wiodącymi podmiotami na rynku. Prześledziłem losy ofiar, przypomniałem sądowe procesy, sprawdziłem, jakie konsekwencje ponieśli ci, którzy traktowali więźniów gorzej niż traktowało się wówczas laboratoryjne zwierzęta, a jakie zadośćuczynienie otrzymali po wojnie ci, którym jakimś cudem udało się przeżyć obozowe piekło – mówi Paweł Skutecki. – Zapraszam do lektury reportażu będącego efektem wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego prowadzonego w archiwach, bibliotekach oraz wszędzie tam, gdzie zostały jeszcze ślady nazistowskich zbrodni popełnianych w interesie niemieckich koncernów farmaceutycznych – dodaje.

Przedsprzedaż książki właśnie ruszyła w sklepie Naszej Polski. Dla pierwszych stu czytelników wydawnictwo przygotowało atrakcyjne niespodzianki, rabat na całą ofertę księgarni, a do tego każdy egzemplarz będzie opatrzony autografem autora (lub na życzenie – imienną dedykacją). Wysyłka rozpocznie się 15 września. Książka będzie dostępna w oficjalnej dystrybucji (m.in. w księgarniach PWN i sieci Empik) od października.

 

Udostępnij:

Nasza Polska

One comment

  • PI Grembovitz

    1 września, 2022 at 1:08 pm

    Inne niemieckie, hitlerowskie, nazistowskie koncerny/dziedziny gospodarcze również. Także i te jako spadkobierczynie i kontynuatorki tych z III Rzeszy niemieckiej, a obecnie w niemieckiej UE Niemiec i dla Niemców. Volks, volks, volks. Autostrady do przeróbki i poprawy.
    Historia kołem się toczy.

Leave a Reply

Koszyk