Senator Szejnfeld chce podwyżek opłat za przeglądy techniczne

Karol Kwiatkowski18 sierpnia, 202213 min

– Od 18 lat bowiem nie podniesiono ceny przeglądu technicznego, co powoduję, że większość firm w trwającej drożyźnie i rosnącej inflacji nie jest już wstanie utrzymać swoich zakładów pracy – twierdzi senator Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld i postanawia lobbować o podniesienie tych opłat.

Według Szejnfelda przedsiębiorców prowadzących Stacje Kontroli Pojazdów (SKP) niszczy inflacja oraz radykalne wzrosty cen, nawet o setki procent, np. energii elektrycznej, czy gazu. Podobnie radykalnie rosną koszty pracy, z płacą na czele i jej pochodnymi, które obciążają pracodawcę.

Senator rozpoczęcie starań o podwyżki ogłosił w mediach społecznościowych.

„Cena samego przeglądu natomiast stoi od prawie 20 lat w miejscu. Jest bez zmian i wynosi, na przykład dla samochodu osobowego 98 zł. A trzeba pamiętać, iż od tych 98 zł przychodu, a nie dochodu, trzeba odjąć m.in. wartości VAT, podatku dochodowego, podatku od nieruchomości, czynszów najmu, dzierżawy, płacy i pochodnych płacy pracowników, energii elektrycznej, ogrzewania hal i warsztatów, transportu, amortyzacji budynków i urządzeń wyposażania stacji, dostępu do programów informatycznych, szkoleń pracowników, itp., itd.…. Co z tego zostaje, jako dochód przedsiębiorcy?” – pyta Szejnfeld.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Dr. Paul Kopetzky

    18 sierpnia, 2022 at 12:33 pm

    Ok, ale PO/KO płaci z własnej kieszeni… choć nie ma własnej, tylko z kieszeni polskich podatników, naiwnych i głupich/?!/.
    Ech życie.

Leave a Reply

Koszyk