polskieradio.pl: portal Polskiego Radia zablokowany na Białorusi

Karol Kwiatkowski8 sierpnia, 202212 min

Na Białorusi zablokowano dostęp do portalu Polskiego Radia polskieradio.pl. Pod koniec lipca reżimowe władze w Mińsku uznały portal Polskiego Radia za „ekstremistyczny” – poinformował na swojej stronie internetowej portal Polskiego Radia polskieradio.pl

Materiały białoruskiej służby Polskiego Radia są dostępne na Białorusi przez VPN, a także na falach radiowych.

Jak wyjaśniono, „wiadomości białoruskiej służby PR wciąż rozbrzmiewają w całej Białorusi trzy razy dziennie na długich falach o częstotliwości 225 kHz”. Godzinny program nadawany jest od 7.00 do 8.00 rano według czasu obowiązującego na Białorusi na falach średnich, częstotliwość 1386 kHz.

„Reżim Alaksandra Łukaszenki walczy z niezależnymi mediami, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach – po sfałszowanych wyborach prezydenckich – blokując dostęp do stron internetowych, uznając je za ekstremistyczne oraz uniemożliwiając drukowanie i dystrybucję gazet” – zaznaczono.

Autorka: Anna Kruszyńska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  8 sierpnia, 2022 at 11:31 am

  Ps.:
  Tak, Biała Rusio, co robisz; najpierw Czeczenia, Gruzja a świat, Europa, niemiecka UE/UE Niemiec… nic. Milczenie i czekanie plus cicha przychylność jak wtedy i teraz względem Rosji na następnej wojnie, tym razem z Ukrainą.

  Świat przyzwyczaił się szybko do kolejnej wojny Rosji ze światem, z naszym światem, naszymi wartościami, z zasadami i jego zdobyczami oraz osiągnięciami.

  Ukraina jest dziś dla świata trochę jak piąte koło u wozu… po co ona komu?! Niepotrzebny problem i wyrzut sumienia, resztek sumienia świata, Europy, niemieckiej UE, UE Niemiec.

  Przy okazji, właśnie się dowiedziałem w kościele, że 17 września 1939 to nie Stalin, Ribbentrop-Mołotow, ZSRR, Rosja a.. Ukraina nas zaatakowała i podzieliła się nami z Niemcami. Tak to nie żart, taka jest świadomość i wiedza narodowa… Zgroza.
  Jak rozumiem, 50 lat PRL-u, komuny, socyalizmu również nie było /podobnież trzech rozbiorów do niemieckiej spółki w XVIII wieku/ a jeśli to było to za sprawą Ukrainy… Porażka kompletna, wstyd i dno.

  Rosja dziś i jak zawsze zresztą robi, co chce /wszystko bombarduje, strzela do każdego, zabija wszystko, kradnie wszystko, wszystko gwałci, niszczy wszystko, wszystko dewastuje/, jak chce i kiedy chce, rozdaje karty, jest pół kroku z przodu i olewa świat. A świat drepcze jak za potrzebą.

  Nikt na świecie chyba nie chce zdecydowanej, o ile w ogóle, wygranej Ukrainy na wojnie z obecną Rosją radziecką i leninowską. Dostarczana broń służy tylko do zaledwie częściowej obrony, lecz już nie do ataku, nie do kontrofensywy i nie do wypchnięcia Rosjan z terenu Ukrainy. Absurd.

  Współczesną atakującą i wojenną Rosję jawnie mniej lub bardziej popierają inne bandyckie podobnież państwa: Iran, Izrael (wojna z Palestyną) czy w pełnym uścisku oraz uśmiechu Turcja z nato /!/; w tym towarzystwie wzajemnej adoracji jest również tzw. niemiecka UE/UE Niemiec. Groteska.

  Szef NATO mówi: Rosja musi przegrać… ale jak?! Tego już nie powiedział… nikomu!?

  Strzały w tył głowy jeńcom cywilnym i wojskowym – to już było u nas i wobec nas: Katyń, Miednoje, Ostaszków, Charków… wcześniej – kresy lata trzydzieste za sprawą nkwd /ZSRR, Stalin/.

  Obcinanie głowy wojskowym jeńcom ukraińskim /cywilnym prawdopodobnie także, bo dlaczego by nie/ i wbijanie ich na pal/pręt, tortury więźniów, egzekucje, gwałty to jest kolejny dowód na azjatyckość Rosji i Rosjan; żadna to Europa, cywilizacja zachodnia, chrześcijańska, XXI wiek etc.

  Adolf Hitler = WW Putin = Stalin = III Rzesza = Rosja = Rosja radziecka = ZSRR:
  Teraz już można oficjalnie?! Bez „politycznej odpowiedzialności„ i strachu?!

  Rosja imperium?! Wolne żart! Zwykła nieogarnięta hołota i dzicz, nawet nie pasterska, za to robolska, rewolucyjna, więzienna.

  Amnesty International – to jest kolejna lewicowa, komunistyczna /agentura partyjna, ideowa, rządowa?!/ i skorumpowana organizacja, która za pieniądze powie, napisze i zrobi wszystko, co jej nakaże dany, i aktualny sponsor…. teraz Rosja?!
  AI popiera tzw. aborcję /usuwanie ciąży/, eutanazję, ale już KŚ dla morderców i zdrajców nie! Prawdziwi twardziele!

  Jest i pozytywna informacja: skoro jest wojna to i wróciła KŚ dla morderców, bandytów, zbrodniarzy, czyli przede wszystkim dla dzisiejszych Rosjan, współczesnej Rosji oraz tow. WW Putina z kgb.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk