28. Pol’and’Rock Festival przechodzi do historii

Karol Kwiatkowski7 sierpnia, 20223 min

W sobotę późnym wieczorem zakończył się 28. Pol’and’Rock Festival. Jurek Owsiak ogłosił datę kolejnej edycji Festiwalu, który ponownie odbędzie się na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Jurek Owsiak zakończył 28. Pol’and’Rock Festival tradycyjną przemową, dziękując całej społeczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata – jego uczestnikom, wolontariuszom, artystom, organizatorom. W swoich słowach nawoływał do pokoju i zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi, podkreślając, że to od nich zależy przyszłość. Owsiak zapowiedział też, że 29. Pol’and’Rock Festival zagra ponownie na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno w dniach 3-4-5 sierpnia 2023.

Tegoroczna edycja odbywał się pod hasłem NO WAR! Jurek Owsiak podkreślił ważność tego hasła, gdy wraz z tłumem oddał hołd obywatelom Ukrainy  – „naszym sąsiadom, którzy giną w nierównej walce”.
Pol’and’RockFestival jest podziękowaniem za wsparcie, jakie dostaje Fundacja WOŚP od ludzi. W tym roku wdzięczność jest jeszcze większa. Od początku konfliktu w Ukrainie Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała blisko 20 milinów złotych na pomoc humanitarną.

Kochani, pamiętajcie –  żyjemy na tej samej planecie, żyjemy na tej samej ziemi. I ta ziemia jest także tą [naszą wspólną] ziemią w tych dniach, kiedy wyglądamy tak pięknie, tak cudownie. To jest Polska! Dbajmy o nią i przekażmy wszystkim ludziom, że tak się powinno żyć, tak powinniśmy żyć ze sobą. Byśmy byli dla siebie przyjacielscy, mili, serdeczni! Ten kraj jest zbudowany z nas, takich ludzi jak Wy. Kocham Was bardzo za to mocno!

– Jurek Owsiak, na otwarciu 28. Pol’and’Rock Festival.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk