Wiceszef ABW Bartosz Jarmuszkiewicz ma zostać szefem Agencji Wywiadu

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20222 min

Wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bartosz Jarmuszkiewicz ma zostać szefem Agencji Wywiadu – wynika z wniosku o zaopiniowanie go na to stanowisko skierowanego przez premiera do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Komisja ma obradować o godz. 14.

Komisja ds. służb specjalnych ma zaopiniować wnioski o odwołanie dotychczasowego szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka, odwołanie Jarmuszkiewicza ze stanowiska wiceszefa ABW i powołanie go na szefa AW.

Z umieszczonego w piątek na stronach Sejmu harmonogramu prac komisji wynika, że zbierze się ona o godz. 14 – po zaplanowanych na piątek od godz. 12 w Sejmie głosowaniach. Jak zwykle posiedzenie komisji będzie zamknięte.

W czwartek rano rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował na Twitterze, że szef Agencji Wywiadu podał się do dymisji ze względów osobistych i zaznaczył, że obecnie trwają procedury, które są przewidziane w tej sytuacji.

Piotr Krawczyk jest szefem Agencji Wywiadu od grudnia 2016 roku, a wcześniej – od września 2016 – był p.o. szefa AW.

Szefa AW powołuje i odwołuje premier po uzyskaniu opinii Prezydenta RP, sejmowej komisji ds. służb specjalnych i rządowego kolegium ds. służb specjalnych.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk