4 osoby ucierpiały w pożarze szpitala w Pruszkowie

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20223 min

Po godzinie 4.30 wybuchł pożar w szpitalu przy ul. Partyzantów w Pruszkowie. Ogień pojawił się na jednej z sal chorych. Ewakuowano 50 pacjentów do innej części tego samego pawilonu, 4 osoby zostały poszkodowane. Strażacy zakończyli działania po godz. 6.30.

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie mł. bryg. Karol Kroć, w piątek około godz. 4.30 wybuchł pożar w szpitalu w Pruszkowie. „Sytuacja miała miejsce w godzinach 4.30-6.30. Ogień pojawił się w jednym z pawilonów szpitala na parterze w jednej z sal chorych” – wskazał mł. bryg. Karol Kroć.

Zaznaczył, że „ewakuowano 50 pacjentów do innej części tego samego pawilonu – do bezpiecznej strefy, zaś 4 osoby zostały poszkodowane, w tym jedna osoba, która najprawdopodobniej była sprawcą tego zdarzenia”.

„Mówimy tutaj o pojawieniu się ognia w jednym z łóżek pacjentów, w skutek czego ten pożar się rozprzestrzenił na wyposażenie sali chorych” – powiedział mł. bryg. Karol Kroć. Dodał, że cztery osoby, które ucierpiały zostały przetransportowane do szpitali w Warszawie. „Pozostali pacjenci pozostali pod opieką personelu placówki” – wskazał.

Jak zaznaczył Kroć, akcja strażaków na miejscu przebiegła sprawnie. „Pożar był dosyć szybko ugaszony. Udało nam się go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia” – zaznaczył oficer prasowy KP PSP w Pruszkowie.

Dodał, że do akcji gaszenia pożaru zostało skierowanych 7 zastępów. „Były to zastępy PSP w Pruszkowie oraz okolicznych jednostek. W akcji w sumie wzięło udział 30 strażaków” – przekazał Kroć.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk