Lubelskie: zwłoki ze śladami pogryzienia przez zwierzęta leżały w na polu od około tygodnia

Zwłoki 67-latka ze śladami pogryzienia, najprawdopodobniej przez zwierzęta, leżały w na polu zboża od około tygodnia w miejscowości Krępa w gminie Jeziorzany (Lubelskie). Było to w niedalekiej odległości od posesji, z której ostatnio uciekły psy mające zagryźć 48-latka, również na terenie gminy Jeziorzany.

Jak przekazała PAP sierż. sztab. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, o znalezieniu zwłok policja została powiadomiona w czwartek późnym wieczorem, kiedy to dwaj mężczyźni natknęli się na zwłoki leżące na polu zboża w miejscowości Krępa w gminie Jeziorzany.

„Wstępne oględziny wskazują, że do tragedii doszło najprawdopodobniej tydzień temu. Denat został rozpoznany, jest to 67-letni mieszkaniec gminy Jeziorzany” – poinformowała policjantka.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna miał na ciele pogryzienia, najprawdopodobniej przez zwierzęta. Zwłoki znajdowały się w niedalekiej odległości od posesji, z której ostatnio uciekły psy mające zagryźć 48-latka w jednej z miejscowości również na terenie gminy Jeziorzany.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok.

Zwłoki zagryzionego przez psy 48-latka zostały znalezione w sobotę na terenie jednej ze wsi w gminie Jeziorzany w pow. lubartowskim. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że – najprawdopodobniej owczarki belgijskie – zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Na jednej z pobliskich posesji funkcjonariusze odnaleźli agresywne psy. Najpierw oddano strzały ze środkiem usypiającym, ale to nie zadziałało – psy nadal były bardzo agresywne – i podjęto decyzję o odstrzeleniu zwierząt. Jeden z czworonogów padł na miejscu, a drugi po postrzeleniu uciekł.

Prokuratora przedstawiła 62-latniemu właścicielowi psów zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podejrzany przyznał się w prokuraturze do zarzucanych mu czynów. Złożył krótkie wyjaśnienia, tłumaczył, m.in., że kilka dni temu psy uciekły mu z posesji, próbował je znaleźć, ale się nie udało. Sąd nie zastosował tymczasowego aresztu wobec właściciela psów. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia w tej sprawie.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Paweł Kopeć

  29 lipca, 2022 at 11:51 am

  Psy, zwierzęta jak ludzie?!

  Reply

 • Paweł Kopeć

  29 lipca, 2022 at 11:51 am

  „Człowiek pogryzł psa„

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk