MON: Pobiegnij razem z żołnierzami!

Magdalena Targańska24 lipca, 20226 min

Pobiegnij razem z żołnierzami! Już 13 i 14 sierpnia każdy będzie miał okazję wystartować w biegach o niepowtarzalnym charakterze przygotowanym przez żołnierzy w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego!Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na dwa wyjątkowe, sportowe wydarzenia: „FALCON Żelazny bieg” i „5 z żołnierzem” „FALCON Żelazny bieg” – gdzie będzie można zmierzyć się z trudnościami i niespodziankami czyhającymi na trasie! Wytrzymałość to kluczowy element podczas biegu ale równie istotne będą atuty siły i sprawności ogólnej. Na drodze staną między innym czołgi oraz przeszkoda wodna – reszta pozostaję niespodzianką. Organizatorzy biegu podkreślają, że udział w biegu to niezwykła okazja, aby poczuć się jak na poligonie. Zawodnicy, którzy staną do rywalizacji będą mieli do pokonania 13 km.

Uczestnicy „FALCON Żelazny Bieg” wystartują z m. Okuniew (przy OSP/Rynek). Zakończenie i meta biegu zostały zaplanowane w Ossowie, gdzie przebiega szlak Bitwy Warszawskiej 1920. Zapisy na „FALCON Żelazny bieg” będą prowadzone od 22 lipca 2022 na stronie www.wojsko-polskie.pl/cwzs.

W wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 300 osób. Na najwytrwalszych czekają specjalne wyróżnienia, a dla każdego, kto pokona trudy biegu pamiątkowy medal pierwszej edycji „FALCON Żelazny Bieg” Ponadto w pakiecie startowym dla każdego biegacza znajdziecie okolicznościową koszulkę techniczną, wejściówki do Muzeum Wojska Polskiego i inne upominki. Organizatorami biegu są Centralny Wojskowy Zespół Sportowy oraz 18 Dywizja Zmechanizowana. Partnerami wspierającymi jest Powiat Wołomiński oraz Gmina Halinów. Uwaga! Udział w biegu jest DARMOWY. (liczba uczestników ograniczona)

Informacje podstawowe: – Start biegu odbędzie się 13 sierpnia 2022 roku; – Strzał startera o godzinie 11:00; – Trasa prowadzić będzie z m. Okuniew do Ossowa terenami leśnymi w okolicach jednostek wojskowych; – Na starcie znajdziecie biuro zawodów czynne od godziny 8:00, skorzystać możesz z namiotu – szatni i depozytu, który do odebrania będzie na mecie biegu; – Biuro zawodów będzie czynne również 12 sierpnia w Muzeum Wojska Polskiego (al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa w godz. 10:00-16:00) – Każdy zawodnik otrzyma chip mocowany na kostce, który zarejestruje indywidualny czas pokonania trasy. – Na trasie biegu i na mecie znajdą się punkty nawadniania, na mecie dodatkowo poczęstunek regeneracyjny! – Czas na pokonanie trasy to 2 godziny – planowanie wręczenia nagród o godzinie 14:00

Zapisy pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7024

AMBASADORZY BIEGU: – Błażej Brzeziński (Mistrz Polski w maratonie i biegach przełajowych, zwycięzca m.in. półmaratonu komandosa i maratonu warszawskiego, Wojskowy Mistrz Świata w drużynie maratońskiej) – Aleksandra Brzezińska (Mistrzyni Polski w maratonie i biegach przełajowych, Wojskowa Mistrzyni Świata w drużynie maratońskiej) – Paulina Klimas (Wojskowa Mistrzyni Świata w Triatlonie) – Michał Olejnik (wielokrotny Mistrz Polski w biegach na orientację, młodzieżowy Mistrz Świata w biegach na orientację, brązowy medalista Igrzysk Wojskowych z Wuhan i Korei).

„5 z żołnierzem” – pobiegnij razem z nami. Sprawność fizyczna, w tym wydolność organizmu są bardzo ważnym elementem wojskowego rzemiosła, a także sposobem na zdrowe życie!14 sierpnia w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego pobiegnij razem z żołnierzami! Bieg główny to trasa licząca 5 km na terenie błoń stadionu PGE Narodowego w Warszawie, ale proponujemy także biegi dla dzieci na dystansach od 100 m do 800 m. Tu każdy jest zwycięzcą! Na mecie biegu udekorujemy Cię pamiątkowym medalem. Na najszybszych czekają specjalne wyróżnienia. W pakiecie każdego biegacza znajdziesz okolicznościową koszulkę techniczną, wejściówki do Muzeum Wojska Polskiego i inne upominki.

Uwaga! Udział w biegu jest DARMOWY (liczba uczestników ograniczona). Co więcej, po biegu odbędzie się piknik „Zostań Żołnierzem”.

 

Źródło: MON

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk