Już prawie 5 mln Ukraińców wjechało do Polski od początku wojny

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 4,945 mln osób – poinformowała Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy wjechało 24,5 tys. osób.

„Od 24.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 4,945 mln osób” – napisała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

Przekazała, że ostatniej doby zanotowano 24,5 tys. odpraw, z kolei w piątek do godz. 7 zanotowano 7,8 tys. odpraw.

W czwartek z Polski na Ukrainę odprawiono 22,4 tys. osób, a od początku wojny to 3,023 mln osób.

Piątek jest 149. dniem wojny Rosji z Ukrainą. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł Kopeć

  25 lipca, 2022 at 9:58 am

  1) Zginęło już ponad 100 walczących sportowców i trenerów na wojnie na Ukrainie a tzw. świat sporu milczy, nawet jednego słowa czy oświadczenia (Lato, Boniek, PZPN jak PZPR?!) nie potrafi wydukać… dno?!;
  2) Tow. WW Putin z kgb chce/chciałby być Stalinem i jak Stalin w swym bestialstwie, sadyzmie i zbrodni, lecz został tradycyjnie oraz zaledwie „sqrvysynem„ (uwaga: pisownia oryginalna; vide „Szewcy„ /dramat/ SI Witkiewicza);
  3) Ukraińcy pytają gdzieś tak od 24.02.`22 i już wcześniej od 2014 roku, „dlaczego oni Rosjanie nas tak nienawidzą, bombardują nas, zabijają; to jest nienormalne, niemoralne, chore, psychopatyczne„ a świat cały milczy.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *