Niespodziewana dymisja Piotra Naimskiego

Piotr Naimski stracił stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

– Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i wielu innych inwestycji tworzących architekturę bezpieczeństwa energetycznego Polski to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie – napisał w mediach społecznościowych premier, Mateusz Morawiecki.

„Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i „wszystko blokuję” – napisał na Facebooku były już minister, Piotr Naimski.

Naimski swój wpis na Facebooku opublikował w środę o godz. 19.14. Jeszcze godzinę wcześniej występował w radiowej „Trójce”, gdzie zapewniał, że „zakupy już oczywiście trwają” i „można powiedzieć, że zima będzie bezpieczna z tego punktu widzenia”. – To jest oczywiście duże przedsięwzięcie logistyczne, dlatego że trzeba ten węgiel sprowadzić przez Bałtyk do portów, rozwieźć, ale to wszystko się w tej chwili dzieje, rząd to koordynuje – tłumaczył.

Piotr Naimski, który sekretarzem stanu w KPRM i pełnomocnikiem rządu był od 2015 roku, podkreślał też, że „Niemcy są rzeczywiście w trudnej sytuacji, są w strachu, są przerażeni, że nie będą mieli rosyjskiego gazu”. – W związku z tym cała Europa ma się zrzucić na ich potrzeby. To jest tak, że nasz rząd musi zapewnić bezpieczeństwo dostaw Polakom, polskim obywatelom, do polskich domów, przemysłu, a jeżeli coś będzie dodatkowo, to ewentualnie możemy to rozważyć (użyczenie gazu Niemcom – red.) – mówił.

Źródło: RP.pl, Facebook, Twitter

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  21 lipca, 2022 at 2:50 pm

  Ps… Zaraz, zaraz, ale to jeszcze przed obecnymi rządami zaczęto systemowo, zgodnie z kretyńską, idiotyczną i nielogiczną polityką UE/ekologii/lewicy, czyli “ekologicznych“ Niemiec masowo zamykać te “nierentowne“, “złe“ i i “brzydkie“ kopalnie węgla, zamiast np. oddać je górnikom, tzn. sensownie sprywatyzować jak w Czechach, bez dopłacania, subwencji, aby normalnie mogły zarabiać, nie mówiąc już o utrzymywaniu się ich samych i dawaniu górnikom, ich rodzinom, i wielu innym firmom/ludziom pracę. Czysty zysk, prosty rachunek, zwykła ekonomia jak w XIX stuleciu / vide “belle époque“/.
  Reszta po, to była tylko smutna odgórna i znowu systemowa kontynuacja, przymus jak unijny, i sowiecki ukaz…
  Tak było, można sprawdzić. I jak?!
  Nieprawdaż?!
  Ps. Uwaga, dowcip roku – te złe, niebezpieczne, antyziemskie i antyludzkie elektrownie jądrowe/atomowe są… ok, dobre, pozytywne i ekologiczne jak twierdzi lewica, wcześniej to zaklepawszy za ciężkie pieniądze… może właśnie dlatego?!

Leave a Reply

Koszyk