Błaszczak: apeluję, by nie publikować zdjęć wojsk w mediach społecznościowych

Apeluję, aby w mediach społecznościowych nie publikować zdjęć, na których widać przemieszczanie się lub rozmieszczenie wojska – mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.

Wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował we wtorek w Polskim Radiu 24, że suma pomocy zbrojeniowej Polski dla Ukrainy to kwota ponad 1 miliarda 700 mln dolarów. „Jest to znacząca pomoc, sytuujemy się w czołówce państw, które wspierają Ukrainę” – podkreślił Błaszczak.

Wicepremier apelował też, by nie publikować w mediach społecznościowych np. zdjęć przemieszczających się jednostek wojskowych, bo może to służyć Rosji.

„Tego rodzaju sprawy, jak pokazywanie rozmieszczenia wojska jest niebezpieczne i stanowi realne zagrożenie. Apeluję do wszystkich tych, którzy zastanawiają się, czy warto. Otóż nie, proszę państwa, nie warto pokazywać. W mediach społecznościowych proszę nie publikować takich zdjęć” – mówił Błaszczak.

„Tak jak nie jest roztropne publikowanie swoich zdjęć prywatnych, tak nie jest roztropne, a jest wręcz groźne publikowanie zdjęć, na których pokazywane jest rozmieszczenia wojska” – dodał.

Przyznał że publikowanie takich zdjęć to może być niefrasobliwość. „Ale też nie można wykluczyć złej woli, nie można wykluczyć tego, że Rosja posługuje się ludźmi, którzy świadomie bądź nie działają na jej rzecz” – zaznaczył Błaszczak. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

  • Paweł Kopeć

   19 lipca, 2022 at 1:13 pm

   A może to te antyamerykanizmy, czyli wtórny skutek?! Vide KOnfederacja, JKM, Braun, Michalkiewicz, Bosak, Winnicki etc.
   Ponieważ to jest też jego domena, tj. tow. Putina z kgb, człowieka sowieckiego – homo sovieticusa.
   On nie wie i nie zna pojęcia i wartości wolności, godności, wyboru, wolnej woli etc. – pojęć oraz zasad filozoficznych czy teologicznych.
   Plus jeszcze to jego stare – nowe, powzięte jeszcze z ZSRR, kgb, od Stalina, Lenina i wiernych im podobnych, oczadzenie, opętanie, paranoja, schiza oraz urojenia ideologiczne, polityczne, przekonaniowe `a la narodowy socyalista Adolf H. plus ten właśnie, powtarzając, obłędny antyamerykanizm /za wszystko winni są ci źli Amerykanie i D. Trump/… wiecznie żywy, także w dzisiejszej Polsce ludowej /USA są odpowiedzialne za: rozbiory, dwie wojny światowe, wywózki, egzekucje, łagry, obozy koncentracyjne; rusyfikację, germanizację, 50 lat PRL-u, komunę socyalizm, holokaust, destrukcję, nihilizm, śmierć/.
   Skutek, mieszanka wybuchowa: wojenna. Sowiecka. Bolszewicka. Radziecka. Ruska. Rosyjska nowa jak stara i stara jak nowa…

Leave a Reply

Koszyk