W poniedziałek od zachodu zacznie się ocieplenie, we wtorek możliwe 30 st. C

Karol Kwiatkowski17 lipca, 20222 min

W poniedziałek nad przeważającym obszarem Polski będzie oddziaływał wyż. Napływające od zachodu ciepłe powietrze spowoduje, że we wtorek w części kraju temperatura może przekroczyć 30 stopni – przekazała PAP Ilona Bazyluk z IMGW-PIB.

Jak przekazała Ilona Bazyluk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek większość kraju będzie pod wpływem rozległego wyżu. Tylko na północnym wschodzie widoczny będzie wpływ frontu.

„Zachmurzenie w większości kraju będzie umiarkowane, na północy lokalnie duże z przelotnym i słabym deszczem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 19 stopni Celsjusza nad morzem i na Suwalszczyźnie, 22 na wschodzie, 24 stopnie w centrum i do 28 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni” – powiedziała Ilona Bazyluk.

Według synoptyków IMGW-PIB, w kolejnych dniach do Polski z zachodu będzie napływało bardzo ciepłe powietrze i już we wtorek na zachodniej części kraju termometry mają wskazać ponad 30 stopni Celsjusza. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk