Ekspert: „Lekarzom, którzy są przeciwni szczepieniom i nie wierzą w COVID -19 trzeba pozabierać dyplomy”

Lekarzom, którzy są przeciwni szczepieniom i nie wierzą w COVID -19 trzeba pozabierać dyplomy – powiedziała PAP dr n. med. Jolanta Wysocka, specjalista diagnostyki laboratoryjnej i zdrowia publicznego.

Ostatnie raporty dotyczące zachorowań na COVID-19 – zdaniem Wysockiej – we wszystkich krajach są niepokojące. „WHO podała, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zgłoszonych zachorowań wzrosła aż o 30 procent. To jest bardzo dużo” – oświadczyła.

„Ilu chorych jest w Polsce? Trudno powiedzieć, skoro ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski, odnosząc się do danych w kraju, powiedział, że obecnie z powodu braku wykonywania testów wyniki zachorowalności podawane przez Ministerstwo Zdrowia należy pomnożyć przez 10” – przytoczyła.

Dlatego – jak podkreśliła – ważną rolę odgrywają szczepienia i profilaktyka. „Tylko szczepienia dają szansę, że wirus nie będzie się namnażał i tworzył nowych wariantów; w końcu kiedyś z nim wygramy”.

Według dr Wysockiej wirus nie zniknie, trzeba nauczyć się z nim żyć i chronić przed nim poprzez szczepienia. Podała, że departament zdrowia publicznego i opieki społecznej w USA przeprowadził badania, z których wynika, że ponad 88 procent hospitalizowanych nie było zaszczepionych, ponad 80 procent zgonów dotyczy osób, które się nie zaszczepiły, 90 procent chorych to też osoby niezaszczepione.

Wysocka przyznała w rozmowie z PAP, że zdarzają się lekarze, którzy są przeciwni szczepieniom i nie wierzą w COVID -19. „Może takim medykom trzeba dyplomy pozabierać. Trudno jest mi to zrozumieć i wytłumaczyć. Na początku walczyłam z takimi opiniami w mediach społecznościowych, wydawało mi się, że mam misję, że trzeba ludzi uświadamiać, bo przecież mam wiedzę, ale kończyło się na tym, że wyzywano mnie od głupców” – powiedziała.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

Leave a Reply

Koszyk