CBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe na VAT przy obrocie paliwami

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe oraz pranie pieniędzy przy korzystaniu z fałszywych faktur VAT przy obrocie paliwami – dowiedziała się PAP. Ich działania miały doprowadzić do ponad 9,7 mln zł strat w VAT.

Zespół prasowy CBA poinformował w poniedziałek PAP, że funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura dokonali w woj. warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz podlaskim zatrzymań kolejnych osób, które miały brać udział w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami.

Oprócz tego w Warszawie przeszukano trzy firmy świadczące usługi dla podmiotów występujących w śledztwie – wyjaśnił zespół.

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Według śledczych zatrzymane przez CBA osoby prowadziły działalność gospodarczą związaną z handlem paliwami i przyjęły nierzetelnie wystawione faktury VAT i na ich podstawie rozliczały się z urzędami skarbowymi.

Prokurator przedstawił zatrzymanym przez CBA zarzuty m.in. oszustw podatkowych oraz prania pieniędzy i zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zespół prasowy CBA przekazał, że w śledztwie tym zarzuty usłyszało łącznie ponad 190 osób. Grupa miała doprowadzić do ponad 700 mln zł uszczupleń w VAT.

Sprawa nadal rozwija się, a śledczy prowadzą czynności i nie wykluczają kolejnych zatrzymań – poinformował w rozmowie z PAP zespół. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  11 lipca, 2022 at 1:45 pm

  Źródłem i przyczyną tego masowego, starego i niezwyciężonego zjawiska jest korupcjogenny, kolejny, jeden z wielu, unijny podatek vat /skarbówka/
  Nie będzie jego, nie będzie przestępstwa.
  „Okazja czyni złodzieja„ /starożytni?!/
  Proste.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *