Gdynia: burza przerwała Open’er Festival

Nawałnice przechodzące nad województwem pomorskim przerwały Open’er Festival 2022 w Gdyni. Po godz. 19 ze względu na załamanie pogody organizatorzy zadecydowali o przerwaniu trwających koncertów i zarządzili ewakuację z terenu festiwalu. Po godz. 21.30 na fun page imprezy pojawił się komunikat o planowanym wznowieniu imprezy jeszcze w piątek.

W piątek odbywał się trzeci dzień Open’er Festival 2022 w Gdyni. Tego dnia miały się odbyć koncerty m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Po godz. 19 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach. Z uwagi na pogodę zdecydowali o tym organizatorzy.

„Ewakuacja przebiega bardzo sprawnie. Nie ma mowy o żadnej panice. Po prostu festiwalowicze poszli do swoich samochodów, jak w moim przypadku, czy na autobus” – powiedział PAP Piotr, wielokrotny uczestnik Open’era z Gdańska i dodał, że obecnie czeka w samochodzie na wyjazd z festiwalowego parkingu.

Uczestnicy imprezy, którzy przyjechali na festiwal podstawionymi autobusami, wracali do centrum Gdyni specjalną komunikacją miejską.

Po godz. 20 na Facebooku imprezy pojawił się komunikat: „Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty”.

O godz. 21.30 na FB imprezy opublikowano kolejny komunikat: „Dziękujemy za sprawną ewakuację. Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym”

Wielokrotnie podczas trwania Open’era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy, aura przerwała koncerty.

Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 2 w nocy.

W piątek wieczorem do godz. 21. straż pożarna odnotowała 772 interwencje związane z nawałnicami, które przechodzą nad Pomorskiem. Najwięcej w Słupsku (168), Kartuzach (93), Chojnicach (93) oraz Człuchowie (65). (PAP)

autor: Krzysztof Wójcik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *