Kantar Public: Trzaskowski z największym poparciem w scenariuszu wyborów prezydenckich; na drugim miejscu – Jaki

Karol Kwiatkowski29 czerwca, 20222 min

W scenariuszu wyborów prezydenckich przygotowanym przez Kantar Public największe poparcie zdobyłby Rafał Trzaskowski – 18 proc.; na drugim miejscu – Patryk Jaki z poparciem 11 proc., na dalszych miejscach Szymon Hołownia z poparciem 9 proc. i Donald Tusk z 8 proc.

Scenariusz sondażu Kantar Public przygotowanego na zlecenie mPress.pl przewiduje udział w wyborach także polityka Konfederacji Krzysztofa Bosaka, lidera PSL Władysława Kosiniaka Kamysza oraz lidera Nowej Lewicy Roberta Biedronia. Bosak zdobyłby poparcie 4 proc. ankietowanych, a Kosiniak-Kamysz i Biedroń – po 2 proc.

Największa grupa ankietowanych – 30 proc. – wskazała opcję „inny kandydat”. 15 proc. respondentów nie umiało udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, 57 proc. badanych „zdecydowanie” wzięłoby w nich udział. „Raczej” udział wzięłoby 20 proc. badanych, z kolei 8 proc. „raczej” nie wzięłoby udziału, a 11 proc. – „zdecydowanie” nie wzięłoby udziału w wyborach. 4 proc. badanych nie umiało udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Badanie Kantar Public zostało zrealizowane na zlecenie mPress.pl. Przeprowadzone zostało w dniach 24-27 czerwca br., na reprezentatywnej, jak pisze w komunikacie pracownia, próbie 801 dorosłych mieszkańców Polski za pomocą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk