Kukiz: w imieniu małżonki prezydenta zawiozę sprzęt do polskiego liceum we Lwowie

Karol Kwiatkowski26 czerwca, 20222 min

W imieniu małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy zawiozę sprzęt potrzebny do edukacji do polskiego liceum we Lwowie – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Pierwsza dama spotkała się z Kukizem w kwietniu. Rozmowa dotyczyła m.in. wymiany doświadczeń na temat długofalowej i kierunkowej pomocy, która trafia bezpośrednio w konkretne miejsca. Poseł Kukiz mówił m.in. o konkretnych potrzebach polskich placówek edukacyjnych w Ukrainie, a w rozmowie z PAP zadeklarował, że włączy się w akcję Kancelarii Prezydenta pomocy Polakom na Ukrainie.

Efekty kwietniowego spotkania zaczynają się właśnie materializować. „W przyszłym tygodniu w imieniu pani prezydentowej zawiozę do polskiego liceum im. Marii Konopnickiej we Lwowie laptopy i UPS-y (zasilaczy awaryjnych – PAP), które są im potrzebne do edukacji” – powiedział polityk.

„Mam nadzieję, że to jest początek naszych wspólnych inicjatyw z Kancelarią Prezydenta pomocy Polakom na Ukrainie” – podkreślił Kukiz. „Ponieważ jeżdżę tam regularnie, to mogę równolegle pomagać i Polakom, i Ukraińcom” – zapewnił.

Kukiz po wybuchu konfliktu na Ukrainie zaangażował się w pomoc np. poprzez zbiórki i dostarczanie sprzętu, w tym wyposażenia wojskowego dla walczących. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk