Parada równości przechodzi ulicami Warszawy

Karol Kwiatkowski25 czerwca, 202212 min

– Za naszą wschodnią granicą trwa wojna i w związku z tym parada będzie niezwykła, bo pójdzie za nami marsz równości z Kijowa. Witamy naszych przyjaciół z Kijowa. Sława Ukrainie – mówił Rafał Trzaskowski, otwierając paradę równości w Warszawie.

– Olbrzymia większość Polek i Polaków, którzy mają otwarte głowy, jest tolerancyjna. Są również goście z zagranicy, są goście z ambasad. Jest specjalny przedstawiciel premiera Johnsona do spraw równości. Wszyscy nasi przyjaciele są z nami i bardzo się z tego cieszę. Bądźmy razem, dajmy wyraz temu, że wszyscy jesteśmy za tolerancją i otwartością – przekonywał prezydent Warszawy.

W tym roku impreza jest połączona z ukraińskim KyivPride.

Uczestnicy parady przejdą ulicą Marszałkowską, przez plac Konstytucji i ulicę Waryńskiego. Następnie dojdą do Metra Politechnika, skręcą w aleję Armii Ludowej, a później w aleję Niepodległości. Kierując się w stronę ulicy Świętokrzyskiej, wrócą na plac Defilad.

Paradzie towarzyszy też szereg innych wydarzeń organizowanych przez stołeczne organizacje, stowarzyszenia, ale też prywatne biznesy jak kluby i restauracje. Dokładne informacje w tej sprawie zamieszczane są na Facebooku Parady Równości.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Semperfi

    25 czerwca, 2022 at 9:39 pm

    Co za dziwadła. Trzaskowski, publiczna osoba jak mógł pozwolić na to. Przecież to wypacza umysł szczególnie dzieciom.

Leave a Reply

Koszyk