Kaczyński: ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy

Karol Kwiatkowski19 czerwca, 20223 min

Wspieranie Ukrainy, podejmowanie działań służących jej sprawie, a więc także i naszego zwycięstwa, leży w interesie każdego Polaka. Ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy – podkreślił w sobotę, w liście do Klubów Gazety Polskiej wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

List od lidera Prawa i Sprawiedliwości odczytał w sobotę poseł PiS Robert Telus podczas XVII Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale (woj. łódzkie).

Większość przesłania do tego ruchu społecznego Jarosław Kaczyński poświęcił sytuacji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Ta wojna toczy się między wolnością a despotyzmem, między naszą cywilizacją a barbarią, między jasnymi siłami – uosabiającymi wolę narodów nie tylko do samostanowienia, ale i do samego istnienia – a z drugiej strony między czarnymi mocami zniewolenia” – napisał do członków Klubów GP prezes PiS.

„Stawką w tej walce jest nie tylko niepodległość Ukrainy, ale także niezawisłość i bezpieczeństwo naszej ojczyzny oraz obecny porządek światowy” – podkreślił w liście Kaczyński. „Wspieranie Ukrainy, podejmowanie wszelkich działań służących jej sprawie, a więc także i naszego zwycięstwa, leży w interesie każdego Polaka. Ta wojna nie może się skończyć przegraną Ukrainy” – zaznaczył.

„Dlatego musimy z taką intensywnością i determinacją rozbudowywać i dozbrajać w najnowocześniejszy sprzęt naszą armię” – zwrócił uwagę wicepremier Kaczyński w liście do uczestników zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk