Premier: Polska musi być Polską równych szans

Magdalena Targańska18 czerwca, 20222 min

Drogi i mosty powiatowe oraz gminne były skrajnie niedoinwestowane; Polska musi być Polską równych szans – oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że rząd dba o infrastrukturę drogową w najmniejszych miejscowościach.

Premier odwiedził w sobotę Ostrów (Małopolskie), gdzie w ostatnim czasie dodano do użytku wyremontowany most na rzece Dunajec.

Szef rządu podczas konferencji prasowej zwrócił uwagę, że drogi i mosty powiatowe oraz gminne były skrajnie niedoinwestowane. „Czy mosty, czy drogi powinny być tylko te, które łącza wielkie miasta? Czy Polska pomiędzy wielkimi miastami, autostradami, drogami ekspresowymi to jest ta Polska, o którą szczególnie powinniśmy dbać?” – pytał premier.

Wyraził przekonanie, że Polacy dostrzegają wysiłki rządu w modernizacji dróg i mostów gminnych. „Jestem przekonany, że (..) ogromna większość Polaków dostrzega nasze starania w remontach modernizacji i budowie dróg, remontach budowie mostów, takich jak ten w Ostrowie w gminie Wierzchosławice. Polska musi być Polską równych szans” – mówił Morawiecki.

Według niego, aby wyrównać szansę państwo musi się w to zaangażować. „Państwo polskie sfinansowało około 2/3 kosztów remontu tego mostu i ponownego włączenia tego do ruchu i komunikacji dla mieszkańców powiatu tarnowskiego” – dodał premier. (PAP)

autorzy: Mateusz Mikowski, Wiktor Dziarmaga

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk