Szczecin: karetka wjechała w przystanek tramwajowy, jedna osoba zginęła

Karol Kwiatkowski17 czerwca, 20223 min

Przy placu Szyrockiego doszło do zderzenia karetki pogotowia jadącej na sygnale z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba – poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie. To kobieta stojąca na przystanku tramwajowym.

Przy placu Szyrockiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z autem osobowym. Po zderzeniu ambulans wpadł na przystanek tramwajowy, gdzie śmiertelnie potrącił stojąca tam kobietę. „W wyniku tego zdarzenia cztery zostały ranne i przewiezione do szpitali” – powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau.

W ambulansie były trzy osoby: dwóch ratowników medycznych, z czego jeden z uprawnieniami do kierowana ambulansem i studentka, która aktualnie odbywa praktyki w pogotowiu.

„Te osoby trafiły do szpitala. Karetka nie dość, że zderzyła się z drugim samochodem to jeszcze się zapaliła” – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała „jeden z ratowników ma uraz głowy, drugi uraz biodra, studentka z urazem kończyny dolnej”. „Do szpitala trafił też mężczyzna z samochodu osobowego z urazem głowy” – powiedziała.

W wszystkie cztery osoby są w stanie stabilnym. Na miejscu pracowało sześć zespołów ratownictwa medycznego.

W tej chwili policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i prowadzą czynności zmierzające do ustalenia jego przebiegu.

Na drodze są utrudnienia, wstrzymany w obu kierunkach jest ruch tramwajów. (PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk