Ziobro: atak ze strony PO to dla mnie i dla Solidarnej Polski komplement

Magdalena Targańska11 maja, 20223 min

Atak ze strony PO to dla mnie i dla Solidarnej Polski komplement. Bylibyśmy zaniepokojeni, gdyby Platforma zaczęła nagle nas chwalić – mówił minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro odnosząc się do złożonego przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec niego.

W środę w Sejmie zostanie złożony wspólny wniosek klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Koła Polska 2050 ws. wyrażenia wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. „Nie ma dziś większego szkodnika dla polskiej racji stanu, aniżeli minister sprawiedliwości, prokurator generalny” – mówił szef klubu KO Borys Budka. „Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską, za blokadę środków europejskich” – podkreślił.

Do zarzutów Ziobro odniósł się podczas konferencji prasowej w Sejmie. „Atak ze strony partii, której liderzy mówią prawdę tylko wtedy, kiedy się pomylą, to dla mnie i dla nas – jako Solidarnej Polski – tylko komplement” – podkreślił minister sprawiedliwości. „Bylibyśmy zaniepokojeni, gdyby Platforma zaczęła nagle nas chwalić” – dodał.

„Platforma to nie tyle totalna opozycja, co fatalna opozycja, zacietrzewiona, kłótliwa i pozbawienia elementarnego, państwowego instynktu i myślenia o polskiej racji stanu” – ocenił Ziobro.

„To opozycja, która działa w myśl powiedzenia: złodziej najgłośniej krzyczy wtedy, kiedy sam jest złodziejem i woła +chwytaj złodzieja+, bo tym złodziejem jest Platforma Obywatelska w podwójnym tego słowa znaczeniu” – ocenił Ziobro. Dodał, że PO oskarża o swoje własne czyny tych, którzy za nie odpowiadają, a także wspierają w organach europejskich działania UE bezprawnie blokujące pieniądze dla Polski – jak wskazał – „tak naprawdę współodpowiada za okradanie Polaków z należnych im pieniędzy”. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk