Benzyna Pb 95 ustanowiła historyczny rekord cenowy

Magdalena Targańska11 maja, 20224 min

Benzyna Pb 95 ustanowiła historyczny rekord cenowy – podrożała o 22 groszy i za jej litr trzeba zapłacić 6,87 zł. Tanieje natomiast olej napędowy – zwrócił uwagę w środę portal e-petrol.pl.

Jak podaje portal e-petrol.pl wysokie koszty tankowania są w tym tygodniu szczególnie widoczne w przypadku benzyny Pb95, która ustanowiła właśnie nowy historyczny rekord cenowy – stwierdzono w komentarzu opublikowanym w środę.

„Z najnowszego monitoringu cen na stacjach wynika, że w ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa, której ceny znacząco rosły również w sprzedaży hurtowej. Średnia ogólnopolska detaliczna cena tego paliwa wzrosła aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez e-petrol.pl – poinformował portal.

Analitycy portalu zwrócili uwagę, że olej napędowy, który w ciągu tygodnia podrożał o 21 groszy, aktualnie tanieje i jego cena – 7,39 zł/l – jest niższa w porównaniu do sytuacji z pierwszych dni maja o 3 gr.

„Pewnym zaskoczeniem jest natomiast średnia cena LPG, która pomimo faktu, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji, utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l” – komentuje e-petrol.pl.

Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach tankują kierowcy w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,79 zł. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie – tam jego litr kosztuje 3,55 zł – wskazuje e-petrol.pl.

Dodano, że na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się natomiast Podlasie i województwo zachodniopomorskie, w których najdroższa jest Pb95 – jej litr oferowany jest na stacjach po 6,90 zł. W Małopolsce e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla – za jego litr płaci się tam średnio 7,50 zł. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu – 3,73 zł/l.

 

źródło: e-patrol.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk