Papież Franciszek o agresji Putina: być może skłoniło do tego szczekanie NATO pod drzwiami Rosji

Papież Franciszek stwierdził, podczas wywiadu dla włoskiego dziennika „Corriere della Sera”, że to być może działania NATO mogły sprowokować Rosję do wywołania wojny w Ukrainie. Papież wyraził również obawy, że Władimir Putin na ten moment się nie zatrzyma. Dodał, że zwrócił się o spotkanie z rosyjskim prezydentem w Moskwie, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Ojciec Święty udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”, w którym przekazał, że poprosił o spotkanie w Moskwie z Władimirem Putinem w celu powstrzymania wojny w Ukrainie, ale do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. Obawia się, że prezydent Rosji „nie chce spotkania”.

Jak podaje gazeta, papież „martwi się, że Władimir Putin na ten moment się nie zatrzyma”. Stara się także – jak twierdzi dziennik – myśleć o motywach jego zachowania, powodach, które pchają go do tak brutalnej wojny. Ocenił, iż możliwe, że „szczekanie NATO pod drzwiami Rosji” skłoniło rosyjskiego przywódcę do takiej reakcji i wywołania konfliktu.

„To złość, nie wiem, czy została sprowokowana, ale może ułatwiona” – dodał.

Papież stwierdził też, że patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl, który poparł wojnę, „nie może stać się ministrantem Putina”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Paweł K.

  5 maja, 2022 at 10:24 am

  Czyżby Papa znał, czytał i posiłkował się kłamliwym, tendencyjnym i manipulującym, stalinowskimi marxistowskim/leninowskim „Sputnikiem„ oraz jednocześnie… na odwyrtkę Bibułą?!
  A… Dekalog /nie zabijaj!/, Biblia /ST+NT/, zasada – miłość bliźniego, obrona słabszych etc.?!
  Przy okazji, podobnież taka sama retoryka, myślenie i świadomość, wiedza jest u ruskiej, sowieckiej, radzieckiej, bolszewickiej, narodowosocyalistycznej /dla Rosji/ KOnfederacyi szczególnie PO 24.02.2022, czyli zerowi publicyści JKM, G. Braun. /+ S. Michalkiewicz/, Menzel, Dziambor, pseudonarodowcy /Bosaki, tow. Winnicki jak z Alternatyw/od Giertycha z MW/LPR, Sośnierze etc. To jest już dno, hańba, wstyd, żenada, dziadostwo, konformizm, tchórzostwo i… do skutecznej likwidacji/delegalizacji, także z sejmu! I do piekła a piekło czeka na tych antykościelnych rozwodników + kolejnych podstarzałych żonkosiów!
  Zgroza!

Leave a Reply

Koszyk