Synoptyk IMGW: poniedziałek deszczowy w całym kraju

Karol Kwiatkowski25 kwietnia, 20222 min

W poniedziałek deszczu można spodziewać się w całej Polsce. Na wschodzie i południu kraju możliwe są burze – powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak powiedział Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek nad Polską nadal będą utrzymywały się masy wilgotnego i chłodnego powietrza polarno-morskiego. Z południa na północny wschód w ciągu dnia przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych.

„W poniedziałek nadal będzie sporo chmur i opadów. Na wschodzie i południu kraju możliwe są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu, dające sumarycznie do 15 litrów wody na metr kwadratowy, oraz wiatr osiągający do 60-65 km/h. Padać może także w innych rejonach kraju – najmniej na zachodzie” – powiedział Folwarski.

Jak dodał, wiatr będzie słaby, przeważnie z kierunków północnych.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7-8 stopni Celsjusza nad samym morzem do 16-17 stopni na południowym wschodzie. Na przeważającym obszarze kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 10 do 13 stopni. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk