Niedziela chłodna i deszczowa

Karol Kwiatkowski23 kwietnia, 20222 min

W niedzielę będzie pochmurno i deszczowo niemal w całym kraju. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są na Wybrzeżu i północy kraju – powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB.

Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela zapowiada się na pochmurny i chłodny dzień.

„Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, miejscami całkowite. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia mogą wystąpić na Wybrzeżu i północy Polski. Niemal wszędzie prognozowane są opady deszczu, przy czym na południu kraju możliwe są lokalne burze. Najwięcej deszczu spadnie na południowym zachodzie. Najwięcej, bo od 10 do 15 litrów wody na metr kwadratowy spadnie na Dolnym Śląsku. W wyższych partiach Karkonoszy możliwe są opady deszczu ze śniegiem” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Temperatura maksymalna wyniesie 8-9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 16 stopni w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Kujawach. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany, okresami dość silny. Na Wybrzeżu możliwe są porywy wiatru do 55 km/h. Na południu, w czasie burz, prędkość wiatru może dochodzić do 60 km/h. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk