Maląg: istotna jest integracja obywateli Ukrainy, aby jak najszybciej stali się samodzielni

Magdalena Targańska22 kwietnia, 20222 min

W ramach tych konsultacji minister Maląg spotkała się z ministrem pracy, spraw społecznych i rodziny Milanem Krajniakiem. Jednym z kluczowych tematów tego spotkania było wsparcie polskiego rządu dla obywateli Ukrainy. Rozmawiano także o rozwiązaniach prorodzinnych w Polsce i Słowacji.„Dzisiejsze konsultacje poświęcone były głównie kwestiom związanym z rosyjską agresją na Ukrainę. Rozmawialiśmy o tym, jak wspierać naszego walczącego sąsiada, ale też o tym, jak pomagać obywatelom Ukrainy, którzy przed wojną uciekli do Polski i na Słowację” – mówiła Maląg.

„Przyjęliśmy specustawę, która pozwala na legalny pobyt w Polsce obywatelom Ukrainy. Mogą oni m.in. kontynuować naukę, ale też podjąć pracę bez dodatkowych formalności i zezwoleń. Dotychczas ponad 80 tys. obywateli Ukrainy znalazło zatrudnienie na mocy przepisów specustawy” – poinformowała.

„Wymieniliśmy się doświadczeniami z naszymi słowackimi partnerami w kwestii wsparcia dla obywateli Ukrainy. Rozmawialiśmy o kwestiach dotyczących rynku pracy. Będziemy dalej współpracować, żeby zatrzymać rosyjską agresję oraz pomóc Ukrainie i jej obywatelom” – podsumowała. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk