Synoptyk IMGW: poniedziałek chłodny, w nocy poszerzy się strefa opadów

Karol Kwiatkowski18 kwietnia, 20223 min

Do końca dnia na północno-zachodniej części Polski będzie jeszcze pogodnie. W nocy do kraju napłyną masy wilgotnego powietrza, a strefa opadów obejmie większy obszar kraju – powiedział PAP Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody na poniedziałek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, do końca dnia na północno-zachodniej części kraju będzie nadal pogodnie i bez opadów.

„W poniedziałek na południu i wschodzie kraju nadal należy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu, a w rejonach podgórskich i górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze Polski będzie jeszcze pogodnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 5-6 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 14 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z północnego wschodu” – powiedział Michał Folwarski.

W nocy z poniedziałku na wtorek na terenie Polski zacznie rozbudowywać się niż znad Morza Czarnego z masami wilgotnego powietrza. Bez opadów tylko na północnym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze prognozowane są opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem, a w obszarach górskich także śniegu.

Na przeważającym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie powyżej zera i będzie oscylować w okolicach 2-3, a w rejonie Wybrzeża około 4 stopni Celsjusza. Lekki przymrozek możliwy jest na południu kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich, gdzie lokalnie możliwe są temperatury minus 3 – minus 4 stopni. Wiatr będzie słaby, zmienny. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk