Premier Morawiecki i prezes PiS złożyli kwiaty na grobach współpracowników Lecha Kaczyńskiego

Magdalena Targańska10 kwietnia, 20222 min

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński oddali hołd i zapalili w niedzielne południe znicze na Cmentarzu Bródnowskim na grobach prezydenckiego ministra Pawła Wypycha oraz Katarzyny Doraczyńskiej – współpracowników Lecha Kaczyńskiego, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie spoczywa sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wcześniej także doradca Lecha Kaczyńskiego ds. pracy i polityki społecznej Paweł Wypych (ur. w 1968 r.) oraz wicedyrektor gabinetu szefa prezydenckiej kancelarii Katarzyna Doraczyńska, która zginęła w wieku 32 lat. W Kancelarii Prezydenta pracowała od 2007 roku.

Nad ich grobami hołd oddali, złożyli kwiaty i zapalili znicze m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier Henryk Kowalczyk, marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk