Macierewicz: w poniedziałek zostanie przedstawiony raport, który stwierdza zniszczenie samolotu eksplozją

Karol Kwiatkowski10 kwietnia, 202222 min

W poniedziałek zostanie przedstawiony raport, który jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją – mówił w niedzielę w PR24 przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

„Nie mogę zmienić prawdy i na pewno jej nigdy nie zmienię, jutro zostanie przedstawiony raport, który jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją” – powiedział Macierewicz w niedzielę w PR24.

„W Polsce nastąpi zasadnicza zmiana po opublikowaniu raportu i po stanowisku, które zajmie państwo, podejmując prawne działania międzynarodowe związane ze zbrodnią smoleńską” – dodał.

Na pytanie, kto i kiedy zaingerował w statek powietrzny, Macierewicz powiedział, że w 2008 roku zdecydowano, że oba samoloty TU-154 zostaną wyremontowane przez firmę związaną z Olegiem Deripaską – przyjacielem Putina; od tego momentu – jak mówił – służby rosyjskie kontrolowały każde działanie związane z wizytą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, którym leciała delegacja na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Dorota

  10 kwietnia, 2022 at 8:38 pm

  Lepiej nie dolewać już oliwy do ognia tym raportem. Bynajmniej nie na tą chwilę i czas. Nie przeginajmy.

  Reply

  • Tomek

   12 kwietnia, 2022 at 9:49 pm

   Oj Dorota. Widzisz jaka jesteś głupia? Nawet nie wiesz co znaczy słowo „bynajmniej”.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk