Europoseł Adamowicz walczy o praworządność. Sama nie stawia się w sądzie od roku

Karol Kwiatkowski6 kwietnia, 20222 min

Od trzynastu miesięcy w sprawie Magdaleny Adamowicz udało się przeprowadzić zaledwie trzy rozprawy. Oskarżona nie stawia się w sądzie, przedstawia zwolnienia lekarskie albo dokumenty poświadczające o niezdolności do uczestnictwa w rozprawie – informuje TVP Info.

Tymczasem Magdalena Adamowicz, jak gdyby nigdy nic bierze czynny udział w życiu publicznym. 10 marca Adamowicz zagłosowała za rezolucją PE wzywającą do szybkiego uruchomienia mechanizmu warunkowości w budżecie UE. 18 marca 2022 roku wzięła udział w międzynarodowej konferencji o wolnych mediach w Europejskich Centrum Solidarności. To wszystko działo się w okresie, kiedy na podstawie zaświadczenia lekarskiego miała być niezdolna do uczestnictwa w rozprawie, w której jest oskarżona.

„Magdalena Adamowicz uwielbia wzniosłe przemowy o obronie demokracji, praworządności itd. Wiecie, że w jej procesie spadło już 14 terminów, bo Pani poseł jest »chora«. Jednocześnie prowadzi ożywioną działalność polityczną i zawodową” – napisał na Twitterze Płażyński.

Europosłanka jest oskarżona o nieujawnienie w zeznaniach podatkowych za lata 2011–2012 ponad 400 tys. zł oraz brak rozliczania dochodów pochodzących z wynajmu mieszkań, a tym samym uszczuplenia w podatku dochodowym sięgającego 120 tys. zł.

Warto wspomnieć, że Adamowicz jest doktorem nauk prawnych na podstawie rozprawy zatytułowanej Rola towarzystw ubezpieczeń wzajemnych w systemie ubezpieczeń gospodarczych.

Źródło: TVP Info

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk